• страница_глава_бг

За нас

За нас

за-имг

Профил на компанијата

Sunrise Instruments (SRI) е технолошка компанија специјализирана за развој на сензори за сила/вртежен момент од шест оски, оптоварувачки ќелии за тестирање на автоматско судири и брусење контролирано со сила на робот.

Ние нудиме решенија за мерење на сила и контрола на сила за да ги поттикнеме роботите и машините со способност да чувствуваат и да дејствуваат со прецизност.

Ние се обврзуваме на извонредност во нашето инженерство и производи за да ја олесниме контролата на силата на роботот и побезбедно човечкото патување.

Веруваме дека машините + сензорите ќе ја отклучат бескрајната човечка креативност и е следната фаза од индустриската еволуција.

Ние сме страсни да работиме со нашите клиенти за да го направиме непознатото познато и да ги поместиме границите на она што е можно.

30

години искуство во дизајнирање на сензори

60000+

SRI сензори моментално се користат низ целиот свет

500+

модели на производи

2000+

апликации

27

патенти

36600

ft2објект

100%

независни технологии

2%

или помала стапка на годишен обрт на вработените

Нашата приказна

1990 година
Заднина на основачот
● Д-р, Државниот универзитет Вејн
● Инженер, Ford Motor Company
● Главен инженер, Хуманетика
● Го разви првиот комерцијален модел на конечни елементи за кукла во светот
● Претседаваше со дизајнот на повеќе од 100 сензори за сила со шест оски
● Дизајнирајте ја куклата за паѓање Es2-re

2007 година
Основач СРИ
● Истражување и развој
● Соработувајте со ХУМАНЕТИКА.Сензорите за сила со повеќе оски на куклата за судир произведени од SRI се продаваат ширум светот
● Соработуваше со автомобилски претпријатија како што се GM, SAIC и Volkswagen со брендот SRI

2010 година
Влезе во индустријата за роботика
● Примени зрела технологија за сензори во индустријата за роботика;
● Воспоставена длабинска соработка со ABB, Yaskawa, KUKA, Foxconn итн.

2018 година
Домаќини на самити на индустријата
● Кодомаќин со професорот Џанг Џианвеи, академик на Германската академија за инженерство
● Прва конференција за технологија за контрола на роботска сила во 2018 година
● Втора конференција за технологија за контрола на роботска сила во 2020 година

2021 година
Основани лаборатории Основано седиште во Шангај
● Основана „Роботска интелигентна заедничка лабораторија“ со KUKA.
● Воспоставена „iTest Intelligent Test Equipment Joint Laboratory“ со SAIC.

Индустрии што ги опслужуваме

икона-1

Автомобилство

икона-2

Автомобилска безбедност

икона-3

Роботски

икона-4

Медицински

икона-5

Општо тестирање

икона-6

Рехабилитација

икона-7

Производство

икона-8

Автоматизација

икона-9

Воздухопловна

Земјоделство

Земјоделство

Клиенти што ги опслужуваме

АББ

медтроник

Фокскон

КУКА

SAIC

фолксвоген

Кистлер

Хуманетика

ЈАСКАВА

тојота

ГМ

франка-емика

логото на ширли-рајан-абилибилаб

UBTECH7

поттикнуваат

простор-апликации-услуги

bionicM

Magna_International-Лого

северозападна

Мичиген

Медицински_колеџ_од_Висконсин_лого

карнеги-мелон

гроргија-тех

брунел-лого-сино

UnivOfTokyo_logo

Nanyang_Technological_University-Logo

nus_logo_full-horizontal

Кингхуа

-У-од-Окленд

Харбин_Институт за_технологија

Империал-колеџ-Лондон-лого1

TUHH

бинген

02_Polimi_bandiera_BN_positivo-1

AvancezChalmersU_black_right

Универзитетот во Падова

Ние сме…

Иновативен
Развиваме производи приспособени на потребите на нашите клиенти и обезбедуваме приспособени решенија за да им помогнеме подобро да ги постигнат своите цели.

Сигурен
Нашиот систем за квалитет е сертифициран според ISO9001:2015.Нашата лабораторија за калибрација е сертифицирана според ISO17025.Ние сме доверлив снабдувач на водечки светски роботски и медицински компании.

Разновидни
Нашиот тим има различни таленти во машинско инженерство, софтверско инженерство, електротехника, системско и контролно инженерство и машинска обработка, кои ни овозможуваат да го одржуваме истражувањето, развојот и производството во продуктивен, флексибилен и брз систем за повратни информации.

клиент

Евалуација на клиентите

„Среќно ги користиме овие ќелии за оптоварување СРИ веќе 10 години“.
„Многу сум импресиониран од опциите за оптоварување ќелии со низок профил на SRI за неговата мала тежина и екстра тенка дебелина.Не можеме да најдеме други вакви сензори на пазарот“.

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.