Нашите производи

Вести од компанијата

вести-1

SRI на GIRIE EXPO во Јужна Кина и нашето шоу во живо

SRI неодамна беше изложен на 6-та меѓународна изложба за роботи и интелигентна опрема во Гуангдонг и на 2-от саем за индустриска автоматизација и роботика во Јужна Кина во Донгуан, Кина.Експертот за контрола на силите Де...

вести-4

1000 Gy доза на нуклеарно зрачење.Сензорот за сила со шест оски SRI го помина тестот за нуклеарно зрачење.

Нуклеарното зрачење ќе предизвика голема штета на човечкото тело.При апсорбирана доза од 0,1 Gy, ќе предизвика патолошки промени во човечкото тело, па дури и ќе предизвика рак и смрт.Колку подолго е времето на изложување, толку е поголема дозата на зрачење и поголема штета.Ма...

 • Последни вести

 • за-имг

Зошто да не изберете нас

Sunrise Instruments (SRI) е технолошка компанија специјализирана за развој на сензори за сила/вртежен момент од шест оски, оптоварувачки ќелии за тестирање на автоматско судири и брусење контролирано со сила на робот.

Ние нудиме решенија за мерење на сила и контрола на сила за да ги поттикнеме роботите и машините со способност да чувствуваат и да дејствуваат со прецизност.

Ние се обврзуваме на извонредност во нашето инженерство и производи за да ја олесниме контролата на силата на роботот и побезбедно човечкото патување.

Веруваме дека машините + сензорите ќе ја отклучат бескрајната човечка креативност и е следната фаза од индустриската еволуција.

 • 30+

  Години искуство
 • 500+

  Модели на производи
 • 2000 година+

  Апликации
 • 27

  Патенти

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.