• faqe_kreu_bg

Rreth Nesh

Rreth Nesh

rreth-img

Profili i Kompanisë

Sunrise Instruments (SRI) është një kompani teknologjike e specializuar në zhvillimin e sensorëve të forcës / çift rrotullues me gjashtë aks, qelizat e ngarkesës për testimin e përplasjeve automatike dhe bluarjen e kontrolluar nga forca robotike.

Ne ofrojmë zgjidhje të matjes së forcës dhe kontrollit të forcës për të fuqizuar robotët dhe makinat me aftësinë për të ndjerë dhe vepruar me saktësi.

Ne angazhohemi për përsosmëri në inxhinierinë dhe produktet tona për ta bërë kontrollin e forcës së robotit më të lehtë dhe udhëtimin e njerëzve më të sigurt.

Ne besojmë se makinat + sensorët do të zhbllokojnë krijimtarinë e pafund njerëzore dhe është faza tjetër e evolucionit industrial.

Ne jemi të pasionuar për të punuar me klientët tanë për të bërë të panjohurën të njohur dhe për të shtyrë kufijtë e asaj që është e mundur.

30

vite përvojë në projektimin e sensorëve

60000+

Sensorët SRI aktualisht janë në shërbim në të gjithë botën

500+

modelet e produkteve

2000+

aplikacionet

27

patentat

36600

ft2objekti

100%

teknologjitë e pavarura

2%

ose më pak norma e qarkullimit vjetor të punonjësve

Historia jonë

1990
Sfondi i themeluesit
● Ph.D., Wayne State University
● Inxhinier, Ford Motor Company
● Kryeinxhinier, Humanetikë
● Zhvilloi modelin e parë komercial në botë me elemente të fundme
● Kryesoi projektimin e më shumë se 100 sensorëve të forcës me gjashtë boshte
● Dizajnoni modelin e përplasjes Es2-re

2007
Themeluesi i SRI
● R&D
● Bashkëpunoni me HUMANETICS.Sensorët e forcës me shumë boshte të bedelit të përplasjes të prodhuar nga SRI shiten në mbarë botën
● Bashkëpunoi me ndërmarrje automobilistike si GM, SAIC dhe Volkswagen me markën SRI

2010
Hyri në industrinë e robotikës
● Zbatoni teknologjinë e maturuar të ndjeshmërisë në industrinë e robotikës;
● Vendosi bashkëpunim të thelluar me ABB, Yaskawa, KUKA, Foxconn, etj.

2018
Priti samitet e industrisë
● Bashkë mikpritës me profesor Zhang Jianwei, akademik i Akademisë Gjermane të Inxhinierisë
● Konferenca e Parë e Teknologjisë së Kontrollit të Forcave Robotike 2018
● Konferenca e Dytë e Teknologjisë së Kontrollit të Forcave Robotike 2020

2021
Krijuar laboratorë Themeluar selinë në Shangai
● Krijimi i "Laboratorit të Përbashkët Inteligjent Robot" me KUKA.
● Krijimi i "Laboratorit të Përbashkët të Pajisjeve Testuese Inteligjente iTest" me SAIC.

Industritë që i shërbejmë

ikona-1

Automobilistikë

ikona-2

Siguria e automobilave

ikona-3

Robotike

ikona-4

Mjekësor

ikona-5

Testimi i Përgjithshëm

ikona-6

Rehabilitimi

ikona-7

Prodhimtaria

ikona-8

Automatizimi

ikona-9

Hapësira ajrore

Bujqësia

Bujqësia

Klientët që Shërbejmë

ABB

medtronic

Foxconn

KUKA

SAIC

volkswogen

Kistler

Humanetika

YASKAWA

toyota

GM

franka-emika

Shirley-ryan-abilitylab-logo

UBTECH7

nxisin

hapësirë-aplikacione-shërbime

bionicM

Magna_International-Logo

veriperëndimore

Michigan

Mjekësia_College_of_Wisconsin_logo

carnegie-mellon

grorgia-teknike

brunel-logo-blu

UnivOfTokyo_logo

Nanyang_Technological_University-Logo

nus_logo_plotë-horizontal

Qinghua

-U-of-Auckland

Harbin_Instituti i_Teknologjisë

Logoja Imperial-College-London1

TUHH

bingen

02_Polimi_bandiera_BN_positivo-1

AvancezChalmersU_black_right

Universiteti i Padovës

Ne jemi…

Inovative
Ne kemi zhvilluar produkte të përshtatura për nevojat e klientëve tanë dhe kemi ofruar zgjidhje të personalizuara për t'i ndihmuar ata të arrijnë më mirë qëllimet e tyre.

E besueshme
Sistemi ynë i cilësisë është i çertifikuar sipas ISO9001:2015.Laboratori ynë i kalibrimit është i çertifikuar sipas ISO17025.Ne jemi një furnizues i besuar për kompanitë robotike dhe mjekësore lider në botë.

Të ndryshme
Ekipi ynë ka talente të ndryshme në inxhinierinë mekanike, inxhinierinë softuerike, inxhinierinë elektrike, inxhinierinë dhe përpunimin e sistemeve dhe kontrollit, të cilat na lejojnë të mbajmë kërkimin, zhvillimin dhe prodhimin brenda një sistemi produktiv, fleksibël dhe me reagime të shpejta.

klient

Vlerësimi i Klientit

"Ne i kemi përdorur për fat të mirë këto qeliza të ngarkesës SRI për 10 vjet."
“Jam shumë i impresionuar nga opsionet e qelizave të ngarkesës me profil të ulët të SRI për peshën e saj të lehtë dhe trashësinë tepër të hollë.Nuk mund të gjejmë sensorë të tjerë si këta në treg.”

Lini Mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni.